Notice: Use of undefined constant large - assumed 'large' in /home/zostanbohatereme/domains/zostanbohaterem.edu.pl/public_html/wp-content/themes/zostanbohaterem/single.php on line 14

Kiedy czujesz, że czegoś Ci brakuje

 

„Pomyśl, że dzisiaj jest nowy dzień, który nigdy się nie wydarzył w przeszłości. On na pewno będzie innych niż dni które do tej pory przeżyłeś.  WYKORZYSTAJ GO JAK NAJLEPIEJ.”

 

 

 

Rozmawiając ze sobą dokonujesz oceny, kreujesz  własne przekonania, tworzysz własną opowieść o sobie i otaczającym Cię świecie.

 

TO JEST TWOJA SUBIEKTYWNA HISTORIA.

 

Warto abyś zwrócił uwagę, że myśli nie są rzeczywistością, nie są PRAWDZIWE. One jednak decydują o tym jak się czujesz, w co wierzysz. Wpływają na Twoje PRAWDZIWE życie.

Kontrolując za każdym razem własne myśli i emocje, zagłębiasz się coraz bardzie w budowanie własnej opowieści, często wzmacniając jej subiektywizm. Niekiedy to Ci pomaga dając niespożytą dawkę pozytywnej energii. Czasami jednak może Cię ograniczać tworząc nieprawdziwe negatywne obrazy dotyczące Twojej osoby.

Pomyśl teraz przez chwilę, że kiedy będziesz CIEKAWY tego co się dzieje w Tobie, ale bez usilnego kontrolowania własnych myśli, tylko je obserwując (tak jak obraz w kinie, który co chwilę się zmienia) stajesz się bardziej obiektywny. Wówczas lepiej rozumiesz, co się tak naprawdę dzieje, co możesz zrobić, aby Twoje życie było lepsze.

Zauważ jak wiele osób mówi o tym czego im brakuje. Jak często wspominają o tym, że nie mają:

pieniędzy,

mieszkania,

dobrej pracy,

możliwości awansu,

zdrowia,

dobrych relacji z innymi,

szczęścia.

 

Paradoksalnie im mocniej koncentrują się na BRAKU czegoś, tym bardziej ODDALAJĄ się od tego co pragną, o czym marzą, czego naprawdę CHCĄ.

Tym bardziej się unieszczęśliwiają, zagłębiając się jeszcze głębiej w marazmie swojego życia. Być może Ty jesteś również wśród tych osób? A jeżeli tak to tutaj pojawia się drugi dziwny paradoks. Przecież chcesz dla siebie to co najlepsze, chcesz korzystać z życia. Poprzez takie myślenie, gdzie koncertujesz się na tym czego NIE MASZ, robisz sobie krzywdę, unieszczęśliwiając się.

 


 

Może warto w takim razie zamiast tworzyć własną opowieść o tym czego Ci brakuje, zacząć myśleć o tym czego CHCESZ?

Może warto, abyś pomyślał, że:

CHCESZ zarabiać więcej  pieniędzy

CHCESZ mieć lepsze mieszkanie

CHCESZ znaleźć lepszą pracę

CHCESZ awansować

CHCESZ być zdrowszy

CHCESZ mieć lepsze relacje z innymi

CHCESZ być po prostu szczęśliwy 🙂

A następnie zastanów się co masz zrobić, aby OTRZYMAĆ to czego pragniesz. A kiedy już to zrobisz to bądź CIEKAWY Twoich myśl. Po prostu je obserwuj. Chcesz dla siebie jak najlepszego życia i dlatego w tym momencie, kiedy zaczniesz słuchać własnej, bardziej obiektywnej historii po prostu ZAUFAJ sobie. ZAUFAJ własnym pomysłom, myślom, które przyjdą Ci do głowy. Skoncentruj się na tych które z Twojej perspektywy są najbardziej wartościowe.

 


 

Życie nie jest przypadkową listą zdarzeń, a raczej efektem tego co zrobiłeś lub nie zrobiłeś w przeszłości. Właśnie to decyduje o tym kim naprawdę dzisiaj jesteś. A to co dzisiaj zaczniesz robić zdecyduje kim będziesz w przyszłości.

Zwróć uwagę, że kiedy się urodziłeś funkcjonowałeś w kompletnej nieświadomości życiowej. To inni decydowali za Ciebie. Być może w tej nieświadomości funkcjonujesz nawet do dzisiaj. I właśnie dlatego to jest najlepszy moment, aby zacząć ŚWIADOMIE „zarządzać” własnym życiem, doceniając każdą jego chwilę (więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ) i tworząc własną lepszą przyszłość opartą na ZAUFANIU do siebie.

 

To jest Twoje życie. MOŻESZ PRZEJŚĆ KOŁO niego lub być W PEŁNI W NIM ciesząc się każdą jego chwilą.

 

I dlatego nie trać czasu, który mija bezpowrotnie, na myślenie o tym czego Ci BRAKUJE.

 

Pomyśl, że dzisiaj jest nowy dzień, który nigdy się nie wydarzył w przeszłości. On na pewno będzie innych niż dni które do tej pory przeżyłeś.  

 

WYKORZYSTAJ GO JAK NAJLEPIEJ 🙂

 

Radek Toporek

 

PS. Nie zapisałeś się na mojego Newsletter’a? Zrób to teraz – KLIK. Dostaniesz darmowy dostęp do ćwiczeń poprawiających Twoją samoocenę i zmieniające Twoje ograniczajęce przekonania. I jeszcze jedna prośba – zachęcam Cię do pozostawienia komentarza pod tym wpisem. Każda opinia jest dla mnie bardzo cenna. Z góry dziękuję.

  • 22 października 2017
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]