Historia, która dotyczy Ciebie

 

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”

Jan Paweł II 

 

 

Pomyśl przez chwilę o słoju zapełnionym małymi kamykami. Jest ich około tysiąca. Nie są to jednak zwykłe kamienie. Mają one szczególną wartość. Jedyną, wyjątkową. Wydaje się, że jest ich dużo. Ale czy na pewno?
Co pewien, czas w regularnych odstępach czasu zabierasz jeden kamień. Odkładasz go gdzieś na bok.

 

Uwaga!!! To jest niezwykle ważne gdzie go odkładasz. To ma znaczenie FUNDAMENTALNE.

 

Co to oznacza?

 

PAMIĘTAJ!!! NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDZIESZ MÓGŁ GO PONOWNIE WŁOŻYĆ DO SŁOJA

Niestety…

 

Kamieni w słoju będzie coraz MNIEJ I MNIEJ, aż kiedyś zostanie ten JEDEN OSTATNI, który kiedyś również wyjmiesz i nie zostanie już NIC.

Za każdym razem kiedy wyciągasz jeden kamień zauważasz, że każdy z nich jest trochę inny.

Jeden jest owalny, tak jakby był wyciągnięty ze strumienia, gdzie woda wyrzeźbiła jego kształt. Inny jest bardziej poszarpany. Wygląda jak odłupany dłutem od jakiejś większej skały. Kolejny jest piękny jak bursztyn, a jeszcze inny może wyglądać jak oszlifowany diament.

To jakie kamienie są jeszcze w tym słoju jest istotne. Może jeszcze bardziej niż to które już odłożyłeś. Dlaczego? Bo one jeszcze są tam w środku i czekają na to abyś kiedyś je wyjął.
To nie są zwykłe kamienie, bo mogą zmieniać się będąc jeszcze w słoju, na te bardziej poszarpane, niebyt piękne lub najbardziej szlachetne ze wszystkich które znasz.

 


 

Pierwsze 250 kamieni, wyciągniętych przez Ciebie, kształtują pozostałe. To one decydują o tym czy inne będą bardziej wytrzymałe, odporne, bardziej okazałe.

 

ZWŁASZCZA dla kolejnych pięciuset istotne jest gdzie ostatecznie będą odłożone. To właśnie one mogą wylądować w śmietniku, albo u kogoś na półce będąc dekoracją lub pamiątką na całe życie. One są SZCZEGÓLNE bo mogą wpływać nie tylko na 250, które pozostały jeszcze w Twoim słoju, ale również na inne kamienie znajdujące się być może w słoju należącym do drugiej osoby.

 

Ostatnie 250 kamieni raczej już nie ulegną specjalnej przemianie. Takie jakie są w słoju takie zwykle zostaną z niego przez Ciebie wyjęte. Ich ilość może być mniejsza lub większa. W dużym stopniu to zależy od tego jakie było wcześniejszych 750 kamieni, które już są poza słojem.

 

Na zakończenie warto, abyś się zastanowił co się stanie z OSTATNIM kamieniem, jak będzie wyglądał i gdzie zostanie odłożony. Po tym kamieniu Twój słój zostanie PUSTY. Nie będzie w środku już NIC.

 


 

Warto zatem, abyś teraz pomyślał o tym, że…

KAŻDY  Z TYCH KAMIENI TO JEST JEDEN MIESIĄC TWOJEGO ŻYCIA.

Zastanów się przez chwilę, jakbyś chciał aby ONE wyglądały. To decyduje o tym co o sobie myślisz i co myślą o Tobie inni oraz jak wygląda Twoje obecne życie.

Pomyśl, zatem gdzie ONE zostaną odłożone. To decyduje o tym co po sobie pozostawiasz.

Pomyśl o tym jak Twoje kamienie, wpływają na INNE będące w kolejnych słojach. To decyduje o tym jaki masz wpływ na życie innych: znajomych, rodziny, przyjaciół.

Pomyśl zwłaszcza o tym OSTATNIM kamieniu. Jaki on jest? Czy jest oszlifowanym diamentem, który po wyjęciu znajdzie swoje miejsce w pamięci innych, czy też BĘDZIE BRZYDKI, poszarpany i wyląduje na śmietniku?  Tyle po sobie pozostawisz.

 

Już teraz nie masz wpływu na te kamienie, które zostały ze słoja wyjęte.

 

NIE ZMARNUJ JEDNAK TYCH, KTÓRE JESZCZE W SŁOJU POZOSTAŁY.

PAMIĘTAJ!!! NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ICH PONOWNIE WŁOŻYĆ DO ŚRODKA.

 

Zastanów się nad najbliższymi dwunastoma kamieniami, które wkrótce wyjmiesz. Jakbyś chciał, aby wyglądały i gdzie zostaną odłożone? Jakbyś chciał, aby wyglądał ten rok który właśnie się zaczął.

 

Na początku w Twoim SŁOJU było około tysiąca KAMIENI. Wydawało się, że jest ich dużo. Ale czy na pewno?

ILE ICH JESZCZE W SŁOJU POZOSTAŁO?

 

foto: klik

 

Radek Toporek

 

PS. Jak zawsze przypominam o pozostawieniu opinii na temat mojego wpisu w komentarzach. Dzięki 🙂

  • 21 stycznia 2018
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]