Jak pokonać Twojego wewnętrznego SABOTAŻYSTĘ?

 

„To pewność, jaką pokładamy w naszym ciele, umyśle i duchu, pozwala nam poszukiwać nowych przygód.”

Oprah Winfrey

 

 

 

Jak często mówisz sobie, że się nie uda, że to nie ma sensu, że lepiej dać sobie spokój?

Jak często myślisz, że nie dasz rady, że to jest za trudne?

Jak często czujesz obawy przed czymś innym, nowym, nieznanym?

 

Być może czytając ten tekst zaczynasz zdawać sobie sprawę, że w Twojej głowie jest Twój własny SABOTAŻYSTA, który blokuje Twoje działania, wprowadzając Cię w stan zniechęcenia, zwątpienia, obawy o to co jest teraz i co będzie w przyszłości.

Zapewne jest tak, że w takiej sytuacji kiedy Twój wewnętrzny krytyk dominuje w Twoich myślach, zaczynasz siebie OSKARŻAĆ za to co się w Twoim życiu dzieje. OBWINIASZ siebie za brak stosownych działań, wprowadzając się w jeszcze większą pułapkę, spiralę zwątpienia i zniechęcenia.

 

Czy to co piszę, nie wydaje Ci się znajome?

 

Co z tym zrobić, jak sobie poradzić z wewnętrznym sabotażystą?

 

Hmmm.

 

To co za chwilę przeczytasz być może Cię zaskoczy bo zaproponuję Ci kompletnie coś innego niż robiłeś przez lata, coś czego do tej pory nawet nie dopuszczałeś do swoich myśli.

 

Czy to o czym będę pisał za chwilę jest skuteczne?

 

Wielokrotnie widziałem przez jaką transformację przechodziły osoby z którymi pracowałem. Zmieniały swoje życie właśnie ucząc się takiego, kompletnie innego sposobu myślenia.

 

I właśnie dlatego zapraszam Cię do lepszego odkrycia i zrozumienia samego siebie. Spojrzenia z na Twojego sabotażystę, który przecież jest częścią Ciebie, z kompletnie innej, nieznanej Ci do tej pory perspektywy.

To inne spojrzenie być może pozwoli Ci w pełni wykorzystać Twój WEWNĘTRZNY, NIEODKRYTY do tej pory potencjał.

Jeżeli odczuwasz teraz duży dyskomfort, źle się czujesz we własnej skórze, brakuje Ci odwagi do działania, to w pierwszej kolejności pomyśl o tym dlaczego tak się dzieje?
Zapewne to Twój wewnętrzny krytyk sabotuje Twoje działanie, być może podpowiada Ci że się nie uda, że nie ma to sensu, że szkoda na to czasu, że jesteś zbyt słaby, aby coś się zmieniło.

 

Dam Ci teraz jedną radę.

 

ZAMIAST WALCZYĆ Z TYMI MYŚLAMI, ZAMIAST OBWINIAĆ SIĘ, OSKARŻAĆ SIEBIE…  PODZIĘKUJ SOBIE ZA TO, ŻE WYKONUJESZ TERAZ FANTASTYCZNĄ PRACĘ ZWIĄZANĄ Z TWOJĄ SAMOŚWIADOMOŚCIĄ.

 

Te negatywne komunikaty, które sobie teraz przekazujesz informują Cię, że jest coś w Twoim życiu co Ci przeszkadza. Gdybyś ich nie miał to być może żył byś w kompletnej nieświadomości tego co powinieneś zmienić. I to właśnie dlatego podziękuj sobie, podziękuj Twojemu wewnętrznemu sabotażyście, że jest z Tobą. Bo choć to uczucie, które Ci teraz towarzyszy nie jest najprzyjemniejsze, ale wiesz, że dzięki niemu ŻYJESZ 🙂 .

Pomyśl przez chwilę o momencie kiedy czułeś  ból fizyczny. Może bolał Cię ząb, albo głowa lub brzuch. Gdybyś nie odczuwał tego fizycznego bólu to nie wiedział byś, że masz zepsutego zęba, albo że to są początki choroby wrzodowej lub nadciśnienia. Nie wiedziałbyś, że coś złego dzieje się z Twoim ciałem. Podobnie jest z bólem psychicznym. Dzięki niemu wiesz, że coś należy zmienić. I właśnie dlatego bądź WDZIĘCZNY za to, że dostajesz właśnie takie sygnały.

Jednakże, nie zagłębiaj się zbyt mocno w swoich przemyśleniach SABOTUJĄCYCH Twoje życie, podziękuj za nie i zastanów się przez chwilę nad czymś kompletnie innych.

 

Zwykle jest tak, że człowiek raczej nie dąży do samozniszczenia, a wprost przeciwnie. Mamy głęboko zakorzeniony instynkt samozachowawczy, przetrwania, szukania drogi wyjścia, nawet z najtrudniejszych momentów życiowych i chwil które nas otaczają.
I właśnie dlatego każdy z nas, również Ty ma wewnętrzną mądrość, która pozwala odkryć wyjście, rozwiązanie z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

TWÓJ WEWNĘTRZNY KRYTYK  DAJE CI SYGNAŁ, ŻE GDZIEŚ W GŁĘBI SIEBIE UKRYWASZ ROZWIĄZANIE TWOJEGO WEWNĘTRZNEGO KONFLIKU.

 

 

I właśnie dlatego przez chwilę zastanów się jaką formę przyjmuje Twój własny sabotażysta?

 

Kiedy czujesz, że Twoje życie powinno wyglądać inaczej, ale nic z Tym nie robisz.

Kiedy wracasz myślami do przeszłości i zauważasz, że nie udało Ci się dokonać niczego szczególnego.

Kiedy myślisz o robieniu czegoś innego w pracy, życiu prywatnym, ale tylko na myśleniu się kończy.

Kiedy czujesz wypalenie zawodowe, ogromny stres w pracy i choć przeżywasz z tego tytułu wewnętrzny dramat to codziennie wstajesz i idziesz do miejsca którego nie lubisz, a być może nienawidzisz, „akceptując” ten stan rzeczy.

Kiedy chcesz umówić się z chłopakiem lub dziewczyną, ale brakuje Ci odwagi, aby zrobić pierwszy krok.

Kiedy budzisz się rano pełen energii, mając w głowie listę rzeczy do zrobienia. Wieczorem jednak odczuwasz dokładnie odwrotne emocje bo zdajesz sobie sprawę, że zmarnowałeś cały dzień.

Kiedy żyjesz z osobą której nienawidzisz i pokornie akceptujesz ten stan rzeczy.

 

Wszystkie te niezbyt przyjemne myśli, które Ci towarzyszą, dają Ci równolegle jeszcze jedną, a być może dwie, albo trzy dodatkowe informacje. One są ukryte gdzie głęboko w Tobie. Kiedy czujesz, że sabotujesz siebie, zastanów się co powinieneś zrobić, aby zmienić to sytuację w której teraz jesteś. Wykorzystaj tą własną wewnętrzną mądrość, odkryj potężny ukryty w sobie zasób i pomyśl sobie że jesteś wystarczająco mocny i silny aby rozpocząć NOWĄ PODRÓŻ.

Pomyśl w tej chwili o tych rzeczach za które być może się obawiasz, które wprowadzają Cię w nastrój niepokoju, zwątpienia, niechęci a następnie zastanów się jaką ukrytą informację Ci przekazują. Zapytaj teraz siebie co te myśli chcą Ci powiedzieć?  Wsłuchaj się w siebie. Jakie rozwiązania pojawiają się w Twojej głowie? Jakie pozytywne ukryte sygnały zauważasz, których być może jeszcze przed chwilą nie widziałeś?

One gdzieś tam w Twojej głowie są by Ci pomóc, by Cię wesprzeć, by dać Ci sygnał do działania.

Słuchaj siebie i czekaj na odpowiedź.

 

A kiedy już się te pozytywne myśli się pojawią to PODZIĘKUJ SOBIE ZA TO NOWE, LEPSZE ODKRYCIE SIEBIE. ZA TO JAK PRZEKSZTAŁCIŁEŚ SWOJEGO SABOTAŻYSTĘ, W DORADCĘ ŻYCIOWEGO, KTÓRY POZWALA CI SZUKAĆ ROZWIĄZAŃ W SYTUACJACH TRUDNYCH DLA CIEBIE.

 

Radek Toporek

 

PS. Jeżeli podoba Ci się to co piszę to zostaw komentarz pod wpisem lub polub ten post na moim fanpage. Z góry dziękuję.

  • 29 września 2017
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]