Notice: Use of undefined constant large - assumed 'large' in /home/zostanbohatereme/domains/zostanbohaterem.edu.pl/public_html/wp-content/themes/zostanbohaterem/single.php on line 14

Zasada PIERWSZEGO KRĘGU

 

Jeżeli jesteś lwem, który przebywa wśród hien to zapewne staniesz się taki jak one. Zamiast być królem wszystkich zwierząt staniesz się padlinożercą. Będąc sokołem wśród wróbli zamiast odważnie latać po niebie będziesz bał się własnego cienia. 

 

Pomyśl przez chwilę, jakimi ludźmi się otaczasz? Czy Cię wspierają, pomagają? Czy uczysz się od nich czegoś wartościowego? Czy dodają jakości Twojemu życiu?

A może wprost przeciwnie.
Zabierają Ci energię? Są toksyczni i zarażają Cię toksyną? Nie wierzą w Ciebie i wewnętrzne zasoby, które posiadasz. Myślą tylko o sobie, a Ciebie traktują narzędziowo.

Zasada PIERWSZEGO KRĘGU

Twoje najbliższe otoczenie rodzina, przyjaciele, znajomi, czasami współpracownicy, te osoby z którymi przebywasz na co dzień to jest Twój najbliższy, PIERWSZY KRĄG.  Im rzadziej  z kimś obcujesz, tym tworzy on/ona odleglejsze kręgi: drugi, trzeci, czwarty.

To ten PIERWSZY KRĄG jest jednak dla Ciebie najważniejszy, jest dla Ciebie KRYTYCZNY!!!

To on ma na Ciebie największy wpływ. To on w niezwykle dużym stopniu  decyduje, czy w życiu będziesz hieną – padlinożercą, bojaźliwym wróblem, a może sokołem – królem nieba lub lwem – królem wszystkich zwierząt. To od PIERWSZEGO KRĘGU przejmujesz pewne wzorce postępowania, budujesz określone przekonania, tworzysz dane nawyki.

Co decyduje o TWOIM SZCZĘŚCIU?

Jednym z kluczowych elementów dających każdemu z nas poczucie SZCZĘŚCIA jest czynnik społeczny. Jest to potwierdzone naukowo. Psychologowie z  Uniwersytetu Harvarda wykonani niezwykłe badanie. Przez dziesiątki lat obserwowali tych samych ludzi. Celem tej obserwacji było sprawdzenie, co powoduje że człowiek odczuwa satysfakcję z życia lub jej nie ma. Badanie to dało masę niesamowitych danych. Najważniejszy jednak wniosek, jaki płynie z tego badania jest taki, że nasze SZCZĘŚCIE związane jest z tym, czy wokół siebie mamy, ludzi na których możemy liczyć, od których możemy otrzymać wsparcie.
Osoby samotne, które nie mają pierwszego kręgu, zwykle są mniej szczęśliwe i częściej chorują. To, co jednak warte jest podkreślenia to nie ilość osób, które są w najbliższym Twoim otoczeniu jest ważna, a ich JAKOŚĆ. To te osoby, które dzięki SWOJEMU PIERWSZEMU KRĘGOWI czują że „mogą latać”, „przenosić góry”, a w trudnych chwilach mają realne wsparcie są po prostu szczęśliwsze. O tym NIEZWYKŁYM badaniu więcej możesz przeczytać TUTAJ.

JAKI W TAKIM RAZIE JAKOŚCIOWO JEST TWÓJ PIERWSZY KRĄG?

 

Dodaje Ci sił i energii, czy też wprost przeciwnie?

Co możesz zrobić, aby Twój PIERWSZY KRĄG był jak najlepszy?

Po pierwsze

Zweryfikuj kogo w tym kręgu masz. Ucz się, rozwijaj, czerp jak najwięcej od tych osób, które wnoszą wartość do Twojego życia. I to co niezwykle ważne. Dawaj im przynajmniej tyle samo, jeżeli nie więcej, ile oni Tobie dają.


Po drugie

Jeżeli czujesz, że relacje z niektórymi osobami nie są najlepsze, a wiesz że możesz to zmienić i wiesz, że te osoby są tego warte, to zrób to!!! Dokonaj zmiany!!! Rozmawiaj, słuchaj i pamiętaj: ZMIANĘ ZACZNIJ OD SIEBIE, WŁASNEGO SPOSOBU POSTĘPOWANIA.

I po trzecie ostatnie

Jeżeli wiesz, że przebywasz z osobami, które nie są w grupie osób z punktu pierwszego i drugiego o których wspomniałem powyżej, które są TOKSYCZNE, które tylko od Ciebie czerpią, nic Ci nie dając, to najlepiej usuń je w ogóle ze swojego życia. Niech wypadną ze wszystkich Twoich kręgów. Przestań się z nimi spotykać, odejdź od nich. Po za tym, że są to wampiry energetyczne – nic nie wnoszą do Twojego życia. Są Tobie niepotrzebni. Jeżeli jednak z różnych powodów nie możesz ich usunąć całkowicie ze swoich kręgów to przynajmniej przesuń je jak najdalej, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na Ciebie.
DBAJ O JAKOŚĆ PIERWSZEGO KRĘGU!!!
To dzięki niemu stajesz się lwem, sokołem, po prostu lepszym, szczęśliwszym człowiekiem.

 

 

Radek Toporek

 

PS. Zachęcam do zapisania się na mojego newslettera KLIK, nie tylko będziesz na bieżąco otrzymywał powiadomienia o tym co się dzieje na moim blogu, ale również dostaniesz dostęp do wartościowych ćwiczeni poprawiających Twoją samoocenę i zmieniające ograniczające przekonania. I nie zapomnij o pozostawieniu komentarza do tego wpisu. Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

  • 5 sierpnia 2017
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]