Czas na zmianę!!! Wyreguluj TWÓJ WEWNĘTRZNY ZEGAR- epilog

„Mówię do chwili
zatrzymaj się,
jesteś zbyt piękna aby odejść.”

Johann Wolfgang von Goethe

Cóż, po opublikowaniu czterech wpisów dotyczących Twojego ZEGARA WEWNĘTRZNEGO (nie czytałeś ich to koniecznie zacznij od pierwszej części-> klik) czas na epilog. Być może to właśnie dzisiaj, odkryjesz idealny przepis na życie pełne pozytywnych doznań, radości i szczęścia, a siła i odwaga pozwoli Ci z podniesioną głową radzić sobie ze wszystkimi trudnościami które Cię spotkają.
Pisząc o Twoim zegarze przypomnę Ci, że myślenie o przeszłości może być pozytywne lub negatywne (klik). Teraźniejszość objawia się postawą hedonistyczną, fatalistyczną lub holistyczną(klik). A przyszłości możesz po prostu się bać lub traktować jako pewne pozytywne wyzwanie do którego warto się przygotować (klik).
W naszej głowie myślenie o czasie nie jest linearne, czyli w danej chwili możemy doświadczać tego co jest TU i TERAZ, aby po minucie być w przeszłości, a po kolejnej przenieść się do przyszłości. U każdego z nas dominuje jeden ze sposobów myślenia. Jeżeli jest to przeszłość lub przyszłość negatywna, albo teraźniejszość fatalistyczna, zapewne jak już się domyślasz, przekłada się to na niską jakość życia, obniżoną samoocenę, negatywny sposób myślenia o innych i o świecie. Jeżeli właśnie taki jest Twój schemat myślenia to mam dla Ciebie doskonałą wiadomość. Tego typu postawa jest zwykle spowodowana NAWYKIEM, który został u Ciebie ukształtowany  na przestrzeni lat.

 

Uwaga!!! Każdy NAWYK można zmienić i zastąpić go innym, lepszym.

 

Jak to zrobić?

O tym będę pisał w kolejnych moich postach. Możesz również skontaktować się bezpośrednio ze mną (mail, wiadomość priv na fb).

 

Jaki zatem jest przepis na szczęście?

 

Wydaje się niezwykle prosty.
MYŚL O PRZESZŁOŚCI POZYTYWNIE. Nawet jeżeli zdarzały Ci się trudne chwile, to są one dla Ciebie doskonałą biblioteką pełną wiedzy i doświadczeń z której możesz czerpać ile się da.

ŻYJ TU I TERAZ. Doświadczaj każdej sekundy życia tak jakby miała być ostatnia. Twoje życie nie dzieje się jutro tylko dzisiaj, właśnie w tym momencie. Bądź umiarkowanym hedonistom i rozwijaj w sobie nastawianie holistyczne.

PLANUJ I ZARZĄDZAJ WŁASNĄ PRZYSZŁOŚCIĄ. Jeżeli myślisz, że to co się dzieje w Twoim życiu jest dziełem przypadku TO JESTEŚ W BŁĘDZIE!!!

TO GDZIE JESTEŚ DZISIAJ JEST EFEKTEM TEGO CO ZROBIŁEŚ (LUB NIE ZROBIŁEŚ) WCZORAJ. TO GDZIE BĘDZIESZ JUTRO TO EFEKT TEGO CO ROBISZ DZISIAJ.

 

Oczywiście można powiedzieć, że w życiu potrzebne jest szczęście i dużo jest w tym prawdy. Ale szczęściu trzeba pomóc!!! Nawet jak chcesz wygrać w totka to trzeba kupić kupon.

Niby takie to wszystko proste, ale dla wielu jakże trudne.

 

Jeżeli koncentrujesz się na tym co jest negatywne to możesz to zmienić!!! Nauczy się nowych nawyków 🙂

To zależy tylko od Twojej wiary, determinacji i konsekwencji, czy Ci się uda. A jeżeli ktokolwiek powie Ci, że nie dasz rady to go po prostu…. olej i rób swoje.

 

Czas na zmianę!!! Wyreguluj właściwie Twój WEWNĘTRZNY ZEGAR.

 

Na zakończenie mam do Ciebie gorącą prośbę. Jeżeli uważasz, że moje wpisy Ci pomagają, czujesz się dzięki nim lepiej, inspirują do działania to daj szansę, aby również innym pomóc, Jak to możesz zrobić? To proste. Udostępnij ten wpis na facebooku, linkedin lub innym portalu społecznościowym, zachęć do obserwowania na tweeterze. Dla Ciebie to jest niezwykłe proste, jedno kliknięcie, a ja dzięki temu będę mógł dotrzeć do większej ilości osób, które być może potrzebują wsparcia.

 

Z góry dziękuję za Twoją pomoc 🙂

 

Radek Toporek

 • 1 kwietnia 2017
 • 9 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field
 • Arim

  To co opisujesz jest świetne i daje mi do pewnego momentu rozpęd ale brakuje mi w moim życiu właśnie tego impulsu… I czekam na ten moment to tak jakby samolot startował i zabrakło w kluczowym momencie paliwa. Tak podsumowując…. Nie można wszystkiego ułożyć jak w scenariuszu w danej chwili trzeba po prostu rozpocząć jam session

 • Polka matka

  Arin dokładnie takie samo. Am wrażenie. Życie jest pewnym jam session w którym programu jeszcze swoje miejsce.

 • Beetle

  Kochani muzyka to moje życie. Szukam właśnie tego zegaru mojego wewn. który da mi ten power. Dzieki

 • BM

  To o czym piszesz wiedzieli już starożytni… chociażby Toltekowie…, w obecnych czasach wiele osób wraca do starożytnych mądrości… nie wspomnę z jakich powodów…
  Nie powiem, bo to się sprawdza, ale… jeśli, człowiek, wcześniej żył właśnie tak, jak to opisujesz…, ale pewnego dnia zdarzyło się coś… co to wszystko zburzyło… powrót do tego świata, tego sposobu myślenia… jest beznadziejnie trudny…niestety… specyfika mózgu nie jest, aż tak do końca prosta…

 • Radek Toporek

  Dzięki. To prawda, że nie wszystko można zaplanować tak jak w scenariuszu. Bez pewnego „zaskoczenia” w życiu byłoby po prostu nudno 🙂 Jeżeli potrzebujesz jednak impulsu to może warto, abyś zadał sobie proste pytanie. Co jest TYM impulsem? Nawet jeżeli odpowiedź nie przyjdzie od razu to chwilę poczekaj.
  Wcześniej lub później (raczej wcześniej) odpowiedź sama się pojawi. A jak już ją będziesz miał to DZIAŁAJ.

 • Radek Toporek

  Nie musisz szukać, ty go już masz. Zastanów się tylko jak go chcesz wykorzystać.

 • Radek Toporek

  Wiesz ktoś kiedyś wymyślił koło, które wykorzystujemy do dzisiaj. Człowiek, jest istotą skomplikowaną, ale dzięki temu każdy z nas jest inny. I to jest jest fantastyczne.

 • BM

  Nie chciałam urazić… Fakt… to, że każdy z nas jest inny, jest fantastyczne! Chodziło mi bardziej o to, jak pomóc tym, którzy poznali już dawno to o czym piszesz, ale z różnych powodów życiowych okazało się, że to nie jest tak do końca idealne… A powrót na tzw. ścieżkę błogości nie jest łatwy, ponieważ Twój mózg wszystko ma zakodowane… Dobranoc!

 • Radek Toporek

  Wiem, że nie chciałaś mnie urazić :-). Jak można pomóc? Szukać tego co jest idealne. Doskonałym sposobem jest właściwe zadawanie sobie pytań. Co znaczy dla mnie idealne i czy własnie tego szukam? Może coś innego jest dla mnie ważne? Jeżeli tak to co? Jak to odnaleźć i gdzie? To są metody które je stosuję pracując z samym sobą oraz z innymi i DZIAŁA 🙂

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]