O blogu

Opowiedz swoją historię w krótkich trzech, czterech zdaniach. Jaka by ona była? Czy użyłbyś takich słów jak odważnie, konsekwentnie, dumnie. A może bojaźliwie, niepewnie, zachowawczo? No właśnie… czy w swojej historii nazwałbyś siebie wzorem do naśladowania, czy też raczej osobą której nikt nie wierzy, nie ufa? Idąc dalej, czy byś pomyślał o sobie jak o gwieździe, celebrycie, a może raczej jak o osobie pełnej pokory, która postępuje w zgodzie z samym sobą, własnymi wartościami.

Byłem kiedyś na pogrzebie ojca mojego przyjaciela. Człowiek ten nigdy nie odniósł sukcesu zawodowego, nie był duszą towarzystwa, nie miał wielu przyjaciół. Pamiętam jednak do dziś słowa jego kuzyna, które wypowiedział stojąc przed jego trumną „ Być może wielu myślało, że Janek szedł skrajem chodnika omijając wszystkich, którzy przechodzili obok niego. Ja go jednak znałem bardzo dobrze i wiem, że przez całe życie szedł samym jego środkiem, z głową wysoko podniesioną do góry. To było JEGO życie.”. Krótka historia, trzy zdania opisujące niby zwykłego, a jednak…NIEZWYKŁEGO człowieka. Znałem osobiście Pana Jana i wiem, że był przykładem bardzo dobrego ojca, męża, uczciwego człowieka, realizującego swoje własne, ważne dla niego i najbliższych, skromne cele. Był dla innych „Bohaterem własnego życia”, od którego inni, Ci najbliżsi, brali przykład. O którym mówili w samych dobrych słowach. Czy Ty jesteś dla siebie i dla innych Bohaterem własnego życia? Jeżeli nie, to najwyższy czas, aby to zmienić. Wyznacz sobie cele, zarówno te ważne życiowe jak i te drobne codzienne, istotne dla Ciebie. Jeżeli niektóre z nich wydają Ci się odległe, albo wręcz niemożliwe do realizacji to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. To czego nie widzisz, a chcesz zobaczyć jest dużo bliżej niż myślisz. Wystarczy spojrzeć we właściwym kierunku.

Krok po kroku możesz stać się BOHATEREM o którym inni powiedzą, że idzie środkiem chodnika z głową wysoko podniesioną do góry. Po to jest ten blog motywacyjny, aby Ci w tym pomóc. Jego treść jest pewną podróżą w lepsze zrozumienie samego siebie. I dlatego wspólnie będziemy poszukiwali odpowiedzi  na cztery fundamentalne pytania dzięki którym lepiej poznasz własne, teraz ukryte zasoby. Jakie zatem to są pytania?

 

CZEGO CHCESZ OD ŻYCIA?

Czy masz wyznaczone cele do których dążysz? Czy wiesz co chcesz osiągnąć w swoim życiu?

 

JAK CHCESZ OSIĄGNĄĆ TO DO CZEGO DĄŻYSZ?

Czy wiesz jaki masz plan na podstawie, którego osiągniesz wyznaczone cele?

 

DLACZEGO TO JEST DLA CIEBIE WAŻNE?

To jest pytanie o Twoją motywację do realizacji celów. Jakie Twoje przekonania i wartości wpływają na Twoje zaanagażowanie. Na ten obszar będę poświęcał najwięcej uwagi, ponieważ to jest klucz do sukcesu.

 

PO CZYM POZNASZ, ŻE CELE ZREALIZOWAŁEŚ?

Nie możesz osiągnąć sukcesu jeżeli nie jesteś w stanie go zmierzyć.

 

Odpowiedzi na te pytanie mogą wydawać się proste i oczywiste. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. Jestem po to, aby Ci pomóc w znalezieniu Twojej drogi, w trakcie której nie tylko odpowiesz sobie na te cztery pytania, ale również zrealizujesz to co zaplanowałeś. Jeżeli jesteś gotowy, na naszą wspólną podróż to zapraszam do czytania. Czekam, na Twoje uwagi i komentarze, które mam nadzieję, będą  wzbogacały jakościowo to co w tym blogu się znajduje. Na początek zacznij od TEGO wpisu.

 

Radek Toporek