Bądź silny, ZAUFAJ SOBIE

 

„Na gra­nicy życia i śmier­ci rodzi się lub umiera siła charakteru.”

Anonim

 

 

Stefan Karski przeżył wiele w swoim życiu. Wojnę, głód, dwa obozy koncentracyjne. Jako żołnierz AK ukrywał się przed represjami komunistów. Choć jego życie nie było usłane różami to przeszedł przez nie z uśmiechem na twarzy (chcesz dowiedzieć się więcej -> klik)

To co trudne, niewygodne, wymagające wysiłku, zniechęca nas, czasami nawet przeraża. Unikamy tego co jest nieprzyjemne. Taka jest nasza ludzka natura. Nie ma w tym nic złego. W naturalny sposób dążymy do tego co jest przewidywalne, bezpieczne, wygodne, czy komfortowe.

Aby jednak radzić sobie z różnymi przeciwnościami losu, wymagamy pewnego „życiowego zahartowania”. Kiedy to się dzieje? Czy leżąc na plaży i smarując ciało kolejną warstwą kremu przeciwsłonecznego? Czy też kiedy jest naprawdę trudno, kiedy jest się pod ścianą? Zwykle jest tak, że kiedy wiesz iż nie masz wyjścia to robisz coś czego zapewne w normalnych warunkach byś nie zrobił.

Pomyśl przez chwilę o takich momentach w Twoim życiu, kiedy myślałeś „Nie dam rady” „Poddaję się”. Zaciskałeś jednak zęby i robiłeś swoje. Teraz być może z perspektywy czasu okazuje się że wcale te chwile nie były aż takie trudne. I nawet jak byłeś w ciemnym tunelu z którego wydawało się że nie ma wyjścia, to wcześniej czy później znajdowałeś światło, które dawało nadzieję, ulgę, które pozwoliło Ci poradzić sobie nawet z największymi problemami. Kiedy teraz myślisz przez pryzmat czasu o tych chwilach  to czy wydają Ci się one, aż takie trudne jak kiedyś? Założę się że NIE. Co więcej, gdybyś ponownie znalazł się w takiej sytuacji to zapewne poradziłbyś sobie z nią dużo lepiej. Byłoby łatwiej.


Przychodzi mi w tym momencie do głowy żart, który doskonale opisuje co mam na myśli.

Co zwykle robi świeżo upieczony rodzić, kiedy małe dziecko połknie 5 zł?
Zapewne biegnie z przerażeniem do lekarza i prosi o płukanie żołądka.
Co robi ten sam rodzic kiedy dziecko kolejny raz połknie 5zł?
Zapewne będzie szukał monety w jego…. kupie.
Za trzecim razem kiedy powtórzy się taka sytuacja już doświadczony rodzic nie pobiegnie w panice do lekarza,  ani nie będzie taplał się w odchodach.
Po prostu potrąci te 5zł z kieszonkowego.


Stefan Karski, przeszedł w swoim życiu przez straszne okrucieństwa. Był świadkiem kanibalizmu, był torturowany. Te jednak niezwykle trudne, ekstremalne chwile ponadprzeciętnie go wzmocniły. Choć po wojnie nie miał łatwego życia, to traktował to co go spotykało jako jedną wielką PRZYGODĘ.

 

Trudne momenty życiowe, sytuacje których chcemy uniknąć wzmacniają nas, powodują że nasza tolerancja na to co niełatwe i przykre wzrasta. Stajemy się MOCNIEJSI, SILNIEJSI, ODWAŻNIEJSI, BARDZIEJ PEWNI SIEBIE, RÓWNIEŻ BARDZIEJ WYROZUMIALI DLA INNYCH.

Siła każdego z nas, TWOJA SIŁA CHARAKTERU, hartuje się właśnie w takich momentach.

I właśnie dlatego kiedy wiesz że staniesz za chwilę przed czymś trudnym, wymagającym życiowo to nie uciekaj przed tym, nie chowaj głowy w piasek. Bierz byka za rogi i zmierz się z tym wyzwaniem. Przełam swoje obawy, lęki i odważnie zmierz się z tym co Cię czeka.

 

ZAUFAJ SOBIE, NASZ WYSTARCZAJĄCĄ WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI. DASZ RADĘ!!!

Kształtuj swój charakter.

BĄDŹ SILNY!!!

DO DZIEŁA!!!! 

 

Radek Toporek

 

PS. Już wkrótce pojawi się trzecia i ostatnia część filmu „Cztery Pokolenia”. Jeżeli nie obejrzałeś pierwszych dwóch to możesz to zrobić TUTAJ.

  • 10 grudnia 2017
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]