Jak dokonać ŻYCIOWEJ TRANSFORMACJI

 

„Twój wewnętrzny sukces jest zawsze przed sukcesem zewnętrznym”

 

 

Przeczytałeś kolejną książkę motywacyjną, albo film jak zmienić swoje życie. Przez chwilę poczułeś się lepiej. Zdobyłeś nową wiedzę, masz nowe informacje, które mają Cię przenieść z punktu A do punktu B. Postanawiasz wdrożyć  w życie nowe konkretne techniki, o których się dowiedziałeś, aby poprawić jakość swojego życia. Czujesz przez chwilę, że to działa. Być może uczucie chwilowej euforii trwa dłużej niż kilka godzin, być może kilka dni. Po tygodniu lub dwóch wszystko jednak wraca  „do normy”, czyli do starych ugruntowanych przez lata nawyków i postaw. Efekt – NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO W TWOIM ŻYCIU.

 

Punktu A być może nie lubisz, być może nie akceptujesz, być może Cię męczy. Nie masz jednak wystarczającej chęci, siły, motywacji aby cokolwiek z tym zrobić. Zatrzymujesz się w marazmie myślenia tylko o tym, co byś chciał zmienić, poprawić. Pozostajesz tylko w niespełnionych marzeniach o dojściu do punktu B. Zapewne jednak NIESTETY jak większość innych osób nigdy tam nie dojdziesz. NIGDY NIE OSIĄGNIESZ TEGO, CO PRAGNIESZ. Czasami „włączą” Ci się wyrzuty sumienia, że nic z tym nie robisz. Więc sięgasz po kolejną książkę motywacyjną, albo kolejny film, a jak masz pieniądze to być może nawet pójdziesz na jakieś szkolenie. I znowu przez chwilę będzie fajnie, miło, przez moment wdrożysz jakąś, kolejną nową „technikę” motywacyjną, która jednak po jakimś czasie (raczej krótszym niż dłuższym) będzie przez Ciebie zapomniana. I wrócisz ponownie do… punktu A.

 

Czy nie wydaje Ci się to znajome?


 

Dlaczego tak dużo mówimy o tym, co chcielibyśmy zmienić, a tak rzadko faktycznie coś zmieniamy?

Dlaczego akceptujemy bycie przez całe swoje życie w punkcie A?

 

Być może dlatego, że jesteśmy leniwi, po dobrze jest nam żyć „ w klatce”, która choć nie jest najwygodniejsza to jednak dobrze nam znana. Bo może się boimy, bo nie wiemy co nasz czeka gdzieś tam na zewnątrz. Bo wiemy, że każda zmiana wymaga wysiłku, zaangażowania, motywacji i konsekwencji, a to jest być może już za dużo.

Na końcu zostajesz w punkcie A, który nie jest fajny, ale on jest TU, a nie gdzieś tam daleko w odległym, niewidocznym miejscu,  gdzie czeka punkt B, gdzie czeka to, o czym marzysz.

 

CO SIĘ MUSI STAĆ, ABY DOKONAĆ ŻYCIOWEJ ZMIANY, ABY DOTRZEĆ DO UPRAGNIONEGO PUNKTU B?

 

SĄ TRZY ROZWIĄZANIA!!!

 

ROZWIĄZANIE PIERWSZE

Musisz spaść na dno, im jesteś jego bliżej, tym staje się ono dla Ciebie coraz bardziej bolesne. To może być dno finansowe, mentalne, rodzinne, psychiczne lub fizyczne. Jakiekolwiek, ale takie które spowoduje, że powiesz sobie:

 

„NIE MOGĘ TAK DŁUŻEJ!!!. Tu jest tylko muł i syf nic więcej.”

 

Jak już będziesz wiedział, że nie możesz spaść niżej, bo niżej już nic nie ma, wówczas zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że masz tylko dwie drogi.

 

Zostać na dnie przytłoczony trudnościami i problemami życiowymi, co często kończy się depresją, nerwicą, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

 

Albo powiedzieć sobie. ZMIENIAM TO!!! NIE CHCĘ TAK ŻYĆ.
Alkoholik, jeżeli chce się wyleczyć z  uzależnienia, w pierwszej kolejności powinien zdać sobie sprawę, że jest alkoholikiem, to samo dotyczy narkomanów.
Wiele osób rzuca palenie dopiero po pierwszym zawale.
Wiele osób zaczyna doceniać życie, jak poważnie zachoruje.
Wiele osób docenia rodzinę, kiedy kogoś z niej straci.
Jesteś teraz w punkcie A, który nie do końca Ci się podoba? Chcesz dojść do punktu B, o którym marzysz?

Możesz spaść na dno, aby coś z tym zrobić.

 

MASZ JEDNAK DRUGIE ROZWIĄZANIE

 

Nie czekaj na ten niefajny moment bycia na dnie.

MOŻESZ DOKONAĆ PRAWDZIWEJ, REALNEJ TRANSFORMACJI CAŁEGO TWOJEGO ŻYCIA POPRZEZ POWIEDZENIE SOBIE TU I TERAZ DZIAŁAM!!!

Nie oznacza to tylko przeczytanie kolejnego poradnika, wpisu na jednym z blogów motywacyjnych, czy uczestniczenie w szkoleniach. To pomoże, ale krótkoterminowo. Będziesz miał przez chwilę autorefleksję – gdzie teraz jesteś i gdzie chcesz być. Czy jednak będziesz miał wystarczająco dużo siły, chęci, motywacji, aby samemu przejść przez drogę z punktu A do B?

Pisząc tego bloga zależy mi na tym, aby poprzez poszczególne wpisy zachęcać Cię, abyś nie przestawał, abyś dążył do tego, czego pragniesz konsekwentnie i cierpliwie. Jeżeli jednak czujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia, że to jest za mało to masz jeszcze…

 

…TRZECIE ROZWIĄZANIE.

 

Wiele osób pyta mnie czym się zajmuję. Zwykle odpowiadam, że zajmuję się pracą z ludźmi, ich rozwojem.

To, co najbardziej jednak mnie fascynuje to moment kiedy pracuję nad PEŁNĄ TRANSFORMACJĄ ŻYCIOWĄ danej osoby. Najpiękniejsza rzecz, którą mogę osiągnąć to kiedy widzę jak osoba zaczynając ze mną pracę jest w punkcie A, a po jakimś czasie przyznaje, że osiągnęła punkt B.

W trakcie takiej indywidualnej pracy, nie bawię się w półśrodki, zdawkowe przekazywanie informacji. Koncentruję się w 100% na osobie, której pomagam.
Po co?

 

BO DLA MNIE SUKCESEM NIE JEST MOMENT KIEDY ZACZNIEMY WSPÓLNĄ PRACĘ, ALE MOMENT KIEDY JĄ SKOŃCZYMY W MIEJSCU, DO KTÓREGO DANA OSOBA CHCIAŁA DOŚĆ OD LAT.

 

Dla mnie sukcesem jest ten moment kiedy wspólnie osiągniemy wymarzony punkt B.

 

Czym zatem się zajmuję? Mój blog daje Ci potrzebną informację, która mam nadzieję Ci pomaga, inspiruje do działania. Po ilości komentarzy, maili które dostaję widzę, że tak właśnie jest. Za wszystkie maile dziękuję. Ale tak naprawdę to co dla mnie jest najważniejsze, to czemu w pełni się oddaję i angażuję to dokonywanie PEŁNEJ TRANFORMACJI drugiej osoby. Prowadzę ją przez całą drogę od punktu A do punktu B. Taka TRANSFORMACJA, nie trwa dzień ani dwa. TO JEST PORCES który trwa tygodnie, czasami miesiące, w którym obie strony, czyli JA i osoba z którą pracuję są w pełni zaangażowane.

Czym zatem się zajmuję?

PEŁNYM, CAŁKOWITYM DOPROWADZENIEM CIĘ DO MIEJSCA W KTÓRYM CHCESZ BYĆ, O KTÓRYM MARZYSZ.

 

Jeżeli nie czujesz pełnej satysfakcji ze swojego życia,

jeżeli odczuwasz ciągły stres,

jeżeli masz stany melancholijne,

jeżeli nie znasz celu życiowego i nie wiesz gdzie chcesz iść,

jeżeli jesteś zagubiony,

jeżeli jesteś wypalony zawodowo,

to oznacza, że potrzebujesz nie tylko kolejnej wiedzy, następnej informacji.

TO CZEGO POTRZEBUJESZ TO PRAWDZIWEJ ŻYCIOWEJ TRANSFORMACJI!!!

Właśnie ja się tym zajmuję. Zmieniam życie osób z którymi pracuję.

 

Jeżeli czujesz, że chcesz przejść wspólnie ze mną przez TWOJĄ ŻYCIOWĄ TRANSFORMACJĘ, to skontaktuj się ze mną. To jest proste wyślij do mnie maila na adres kontakt@zostanbohaterem.edu.pl

 

Wspólnie zmienimy Twoje życie.

 

I na koniec pamiętaj

 

„TWÓJ WEWNĘTRZNY SUKCES JEST ZAWSZE PRZED SUKCESEM ZEWNĘTRZNYM”

 

Radek Toporek

 

PS. Dziękuję za wszystkie komentarze i maile które wysyłacie po opublikowaniu moich wpisów. Są one bardzo wartościowe. Proszę o więcej 🙂

  • 22 lipca 2017
  • 2 komentarze

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field
  • Justa

    Wszystko Radek pieknie i ksiazkowo napisane. Przeczytalam mnostwo ksiazek motywacyjnych bo sama zaczelam sie interesowac samorozwojem. Zapisalam sie na studia podyplomowe i ukonczylam je na 5. Polska rzeczywistosc jest niestety inna. Nawet jesli sie motywujesz i dzialasz, często jest sie uzaleznionym od czynnikow zewnetrznych. Ludzi, pracy lub jej brakiem, sytuacji materialnej. Chetnie bym z Toba podyskutowala. Prawda jeat, ze trzeba dzialac, ale czasem ten proces jest tak dlugi, ze ludzie zdaza popasc w depresje, marazm.

  • Radek Toporek

    Witaj Justyno. Cóż to co piszę oparte jest na osobistych doświadczeniach moich oraz osób z którymi współpracuję. Sam kiedyś przeszedłem przez podobny proces i wiem jak dużo zmienił on w moim życiu. Prawdą jest, że moja wiedza praktyczna oparta jest również na teorii. Traktuję jedno i drugie jako elementy nawzajem się uzupełniające. Oczywiście masz rację, że czynniki zewnętrzne wpływają na to gdzie jesteś, co robisz, jak się czujesz. Uważam jednak, że każda osoba ma prawo, za każdy razem jak tylko czuje taką potrzebę dokonywać zmiany w swoim życiu, niezależnie od otoczenia i o tym właśnie piszę. Zmiana wymaga wytrwałości, konsekwencji, cierpliwości. Nie każdy na to jest gotowy, Dlatego nie zawsze się udaje. Promuję jednak przez swojego bloga taką postawę, gdzie zachęcam do dawania sobie szansy na dokonanie faktycznej, realnej zmiany życiowej. Dziękuję za Twój komentarz.

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]