Paradoks czasu

(Ocena 4/5)

Książkę tą napisał Philip Zimbardo (wspólnie z John’em Boyd). To jest jeden z najpopularniejszych psychologów amerykańskich. Zasłynął dzięki tzw. „eksperymentowi stanfordzkiemu”. Od lat interesował się perspektywą postrzegania czasu przez nas samych.

W książce tej pokazuje, że to jak my rozumiemy czas nie jest czymś linearnym, gdzie po jednej minucie następuje kolejna. Nasz umysł działa kompletnie inaczej. Książka opisuje, kiedy poprzez różne perspektyw rozumienia czasu, sami siebie unieszczęśliwiamy i co zrobić, aby jednak tak nie było. W drugiej części – „Siła czasu”, wspólnie z Richard’em i Rosmery Sword, przedstawia jak można z sukcesem, badania opisane w „Paradoksie czasu” wykorzystać w terapii PTSD (zespół stresu pourazowego).

  • 18 lutego 2017
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]