Notice: Use of undefined constant large - assumed 'large' in /home/zostanbohatereme/domains/zostanbohaterem.edu.pl/public_html/wp-content/themes/zostanbohaterem/single.php on line 14

Kiedy myślisz, że jest za późno…

„Bóg wie co ro­bi. Nie my­li się w przydziela­niu ludziom cza­su. Każde­mu da­je czas na zro­bienie te­go, co chce, by zrobił.”

Michel Quoist

 

„Będąc w moim wieku nie ma szans nauczyć się języka.” Jeden z moich znajomych jakiś czas temu będąc już dojrzałą osobą tak właśnie odpowiedział, kiedy wspomniałem mu o tym, że znajomość języka angielskiego jest oknem na świat i daje dużo większe możliwości. Chciałem go przekonać do tego,  aby zrobił pierwszy krok, aby ten język po prostu poznać i się go nauczyć.

W takiej sytuacji myślę sobie o Donaldzie Tusku, który w tym roku skończy 60 lat. Kiedy został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej jego umiejętność posługiwania się językiem angielskim była na dosyć niskim poziomie. Wszyscy zapewne pamiętają jego „I will polish my English” (tłum. „Wypoleruję mój angielski”). Cóż, minęły od tego momentu tylko 3 lata. W tej chwili jego angielski jest bardzo dobry. Nawet native speaker  (przyp. aut.: osoba dla której dany język jest jego ojczystym) nie powie nic złego na temat tego, jak Donald Tusk posługuje się tym językiem.

 

Dlaczego o tym piszę?

Jak myślisz?

 

Jeżeli czegoś pragniesz, na czymś Ci zależy, ale jesteś w takim momencie kiedy nie wierzysz, że to COŚ możesz zrobić tylko dlatego, że być może uważasz, iż jesteś za stary lub jest na to COŚ za późno to jesteś w… BŁĘDZIE.

To Twój WEWNĘTRZNY KRYTYK podpowiada Ci, że tak jest. To Twoje ograniczające przekonania nie pozwalają Ci zrobić tego, o czym być może marzysz. Jedno i drugie pęta Twoje nogi i podpowiada Ci, że nie warto, że nie można, że się nie da i daje doskonałą wymówkę jaką jest wiek, czy też czas, który minął.

 

Pomyśl w takim razie czego tak naprawdę pragniesz, czego chcesz? Wyłącz na chwilę wewnętrznego krytyka, albo po prostu go zignoruj. Zastanów się, co możesz zyskać, jeżeli tylko na chwilę pominiesz Twoje ograniczające przekonania związane z upływającym czasem?

 

Jeżeli chcesz się z kimś pojednać, ale tego nie robisz bo uważasz, że za daleko to zaszło. Hmmm..… zignoruj tę myśli i ZRÓB PIERWSZY KROK, aby  poprawić relacje. To jest najlepszy moment!!!

Jeżeli chcesz się nauczyć języka obcego, albo rozwinąć jakąś inną umiejętność na której Ci zależy, to nie patrz na wiek, tylko na to czego pragniesz i zacznij się UCZYĆ!!!

Jeżeli od lat marzyłeś, aby zacząć robić to co lubisz, co kochasz, ale tylko dlatego, że wmawiasz sobie, iż jest za późno nie robisz tego,  to otrząśnij się i ZRÓB TO. TERAZ!!!

Jeżeli dalej Cię nie przekonałem to zerknij na grafikę, którą przypadkowo znalazłem w sieci.

Hmmm, daje do myślenia… ?

Wiesz, kto jest na zdjęciu głównym tego posta?  Harland Sanders – założyciel Kentucky Fried Chicken (KFC). Kiedy otworzył tą firmę miał 65 lat!!!

Jaki wniosek się nasuwa?

 

Myślisz że jesteś za stary, że jest za późno. NIEPRAWDA!!!

PRZESTAŃ SZUKAĆ WYMÓWEK I ZABIERZ SIĘ DO ROBOTY!!!

ZACZNIJ WRESZCIE REALIZOWAĆ WŁASNE MARZENIA!!!

 

Radek Toporek

 

fot: http://abcnews.go.com/

PS1. Podoba Ci się ten wpis napisz o tym w komentarzach. Nie podoba Ci się również to zrób 🙂 Tylko dzięki Twoim uwagom mój blog może być lepszy, dostosowany do Twoich oczekiwań. Zostaw komentarz, czy to bezpośrednio na blogu, czy też na moim fanpage. Dzięki.

PS2. I jeszcze jedno. Chcesz być na bieżąco z wpisami które publikuję i uzyskać BEZPŁATNY dostęp do interesujących ćwiczeń pozwalających lepiej zarządzać Twoimi emocjami – > zapisz się na mojego Newslettera -> (klik).

 • 21 stycznia 2017
 • 20 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field
 • Paweł Kanik

  Świetne 🙂
  Dziękuje

 • Iza

  Tego bylo mi dzis trzeba i czuje, ze jestem glodna takiej tresci 😉 Dziekuje!

 • Radek Toporek

  🙂

 • Radek Toporek

  Proszę bardzo 🙂

 • Ula

  Dobra myśl,od dawna odkładam to co dla mnie waźne w źyciu

 • Radek Toporek

  Cóż, teraz masz CZAS NA DZIAŁANIE 🙂

 • Radek Toporek

  Proszę bardzo

 • Radek Toporek

  Super. Bardzo się cieszę.

 • Radek Toporek

  Czas na działanie.

 • Inspirujący tekst 🙂 Jedyne co mi w nim przeszkadza, to grafika w tekście jest zbyt mała – nieczytelna 😉 Pozdrawiam.

 • Radek Toporek

  Ok. Popracuję nad tym.

 • Magdalena Balicka

  Zawsze tak postepuje nie ma dla mnie ograniczen.Mam 40 lat i własnie rozpoczelam studia fizjoterapeutyczne

 • Radek Toporek

  Brawo!!! Tak trzymaj!!!

 • Bartosz Molski

  Mam 41 Lat. Wybieram się na studia. Zmieniam swoje życie bo mogę i chcę.

 • Joanna Iglikowska

  Mam 50 lat .Prowadziłam wygodne źycie nie pracowałam .Podjęłam decyzję w parę dni wziełam do naszego domu rodziców z demęcją .Jakby świat się zmienił.Na lepsze,ale gdzie urlopy i wygody.Można?
  Mozna

 • Radek Toporek

  Gratuluję

 • Radek Toporek

  I o to chodzi 🙂

 • Beata

  Jeszcze do niedawna tak właśnie podchodziłam, za późno, za stara, nie ta kondycja, nie ten czas… aż powiedziałam dosyć! Zmień myślenie, próbuj! I co? Udało się, realizuję swoje marzenia, jest cudownie, jest wspaniale, jest w sam raz, idealnie 🙂 Trzeba skończyć ze schematami a brać z życia garściami, więcej odwagi i chęci na realizację marzeń 🙂
  Dzięki za świetny tekst!

 • Radek Toporek

  Proszę bardzo 🙂

 • bobikov

  patrzycie na pojedyncze wyjątki, którym cos sie udalo w 65 lat a nie widziecie miliardy, ktoróm nic nie wychodzi pomimo tego, że próbója całe życie.

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]