Niezwykły list do Świętego Mikołaja

„Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.”

Wiktor Hugo

 

Moje dzieci jak co roku właśnie w tym okresie piszą list do Świętego Mikołaja. Każde z nich nie tylko prosi o prezenty, ale starannie dekoruje zarówno list jak i kopertę. Następnie same wrzucają go do skrzynki pocztowej. Co roku Święty Mikołaj spełnia przynajmniej jedno życzenie każdego z nich.

Skoro dzieci piszą takie listy to równie dobrze mogą to zrobić dorośli. Co by było gdybyś już teraz przez chwilę zaczął odczuwać magię świąt i przeniósł się do świata dziecięcych marzeń, wyobraźni pełnego niespodziewanych zdarzeń. Co by było gdybyś zrobił to teraz, w tym momencie, coś niestandardowego, niezwykłego. Usiądź zatem wygodnie przy stole lub biurku, weź kartkę, kopertę, długopis (możesz kredki jak masz ochotę, dlaczego nie… ) i napisz Swój, własny list do Świętego Mikołaja. Dokładnie tak, jak za czasów dzieciństwa po prostu zrób to 🙂 Uwaga!!! Twój list naprawdę zostanie odebrany przez Świętego Mikołaja. Nie żartuję!!! Jak? Czytaj o tym dalej.

Jeżeli już masz wszystkie potrzebne rzeczy to uruchom  świat wyobraźni i napisz co byś chciał dostać. O czym marzysz? Co jest dla Ciebie NAPRAWDĘ, NAPRAWDĘ WAŻNE.  Uwaga!!! To nie powinny być tylko i wyłącznie rzeczy materialne. Może to być cokolwiek innego o charakterze emocjonalnym, duchowym, fizycznym. Cokolwiek, czego Ci brakuje, a co byś chciał mieć. Mam tutaj jednak jedną prośbę. Pisząc listę życzeń zwróć uwagę na poniższe rzeczy.

Ważne jest to, aby prośby te były realne (Twój Święty Mikołaj, choć jest magiczny to jednak twardo stąpa po ziemi 🙂 ). Co to oznacza? Możesz napisać, że w ciągu roku chcesz polecieć na Marsa? Czy to jednak jest realne,….. hmmm. Ale już obejrzenie filmu o wyprawie na Marsa jak najbardziej TAK.

Określ również życzenia w czasie, czyli kiedy byś chciał, aby się spełniły. Nie wiem czy wiesz, ale Mikołaj tak naprawę pracuje przez cały rok. Podziel w związku z tym prośby na dwie części.  Krótkoterminowe, te proste, które zależy Ci, aby się zrealizowały np. do Świąt (niekoniecznie musi to być 6-ty grudnia). I długoterminowe, z terminem realizacji w okresie najbliższych miesięcy, może do grudnia 2017 roku (wiesz, na bardziej wymagające prezenty Święty Mikołaj potrzebuje czasu 🙂 ).

Możesz prosić dosłownie o WSZYSTKO. O szczęście, miłość, pieniądze. Pisząc życzenia zastanów się również jak zmierzysz, czy zostały zrealizowane? Jeżeli chciałbyś być szczęśliwy to po czym poznasz, że osiągnąłeś szczęście. TO POWINIEN BYĆ JAKIŚ KONKRET. Zadaj sobie pytanie:

Po czym poznam, że to coś dostałem?

I znajdź na to pytanie odpowiedź. Jeżeli już będziesz je miał, to obowiązkowo zapisz w liście obok życzenia.

 

I na koniec KONIECZNIE, KONIECZNIE zadbaj o to, aby Twoje prośby były pozytywne.

Czy „Eksmisja w tym roku hałasującego sąsiada” do takich, pozytywnych życzeń należy? No właśnie…

A teraz, jak już jesteś gotowy to podobnie jak moje dzieciaki, weź kartkę, długopis, kredki, flamastry i do dzieła. Nie żartuję. Działaj i baw się tym zadaniem!!!  A jak już skończysz to oczywiście zaadresuj… ODPOWIEDNIO kopertę (znasz adresata, więc nie krępuj się i pisz), włóż do niej list i zaklej.

Kiedy już skończysz, to zostaw ten niezwykły list w…. TWOJEJ skrzynce pocztowej. Tak, tak dokładnie w tym miejscu go zostaw. Święty Mikołaj na pewno go znajdzie 🙂

To tyle, a teraz czekaj… Proste, prawda?

 

Co dalej się wydarzy o tym napiszę już w wkrótce. Czekaj cierpliwie 🙂

 

Radek Toporek

 

PS1. Pamiętaj o polubieniu mojej strony na facebook’u (klik) lub zapisaniu się na mojego newsletter (klik), wówczas otrzymasz informację kiedy pojawi się kolejna część i co będzie dalej, a naprawdę warto poczekać. Szykuję niezłą niespodziankę.

PS2. Czy wiesz że w zakładce Archiwum (klik)znajdziesz wszystkie wpisy w podziale na kategorie.

Przekonania – tu są różne wpisy które zmienią Twoje przekonania (klik).

Motywacja – szukasz motywacji do działania? Tu ją znajdziesz (klik)

Czas – chcesz zrozumieć czas i jak jest on odbierany przez nasz umysł. Czytaj w tej zakładce (klik).

Bohaterowie – tutaj opisuję konkretne przykłady osób, które moim zdaniem zostali Bohaterami (klik).

Szczęście – poznaj lepiej na czym polega szczęście (klik).

 

 

  • 26 listopada 2016
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]