Notice: Use of undefined constant large - assumed 'large' in /home/zostanbohatereme/domains/zostanbohaterem.edu.pl/public_html/wp-content/themes/zostanbohaterem/single.php on line 14

Spacer

„Życie nie jest po to, aby przez nie JAKOŚ przejść.
Życie jest po to, aby pozostawić po sobie coś WARTOŚCIOWEGO”

 

Przełom października i listopada to są dni zadumy. Wracamy wspomnieniami do naszych bliskich, tych których nie ma już na tym świecie. W związku z tym właśnie dzisiaj chciałbym Cię zaprosić na spacer, do miejsca którego się nie spodziewasz.
Pomyśl teraz przez chwilę, że idziesz aleją, za rękę trzymasz kogoś Tobie bardzo bliskiego. Być może to jest Twoje dziecko, a być może partner życiowy. Idziesz do miejsca gdzie będziesz chciał właśnie tej osobie opowiedzieć o kimś dla ciebie ważnym. Będziesz chciał powiedzieć kilka słów o jego życiu, wartościach które wyznawał, co pozostawił po sobie.
Rozglądasz się i widzisz, że w wzdłuż alei, którą spacerujecie rosną wysokie, stare topole. Czujesz, że miejsce to jest tajemnicze, ale również pełne zadumy, ciszy i przemyśleń o życiu. Jest jesienny wieczór. Liście z drzew już w większości opadły, na twarzy czujesz delikatny podmuch chłodnego wiatru. W tle słychać szepty osób, które Was mijają. Wokół panuje półmrok, za rosnącymi drzewami widać łunę rozświetlonych lampionów, podkreślających kształt krzyży, które Ciebie otaczają.

 

Wiesz, że jesteś na cmentarzu.

 

Wraz z bliską Ci osobą zbliżasz się do jednego z grobów. To jest cel Waszego spaceru. Na tablicy grobowca znajduje się niewyraźny napis: imię i nazwisko osoby, która tutaj leży. Jest zbyt ciemno. Nie jesteś w stanie go odczytać. Wyciągasz jeden ze zniczy, który masz w torbie i prosisz osobę z którą jesteś, aby go zapaliła tuż obok tablicy z napisem, tak aby zobaczyć wyraźnie co jest na niej napisane. Osoba, która Ci towarzyszy wyciąga zapałki, zapala znicz i stawia go na grobie. Stoicie teraz koło siebie i widzicie wyraźnie imię i nazwisko, osoby która tutaj leży. Czujesz jak Twój oddech przyspiesza, znasz Tą osobę.

 

Na tablicy widzisz TWOJE IMIĘ I NAZWISKO.

 

Wiesz że właśnie teraz powinieneś coś powiedzieć. Jakie by to były słowa? Co przekażesz najbliższej Ci osobie stojącej koło Ciebie? Co w tym momencie powiesz o sobie? Co byś chciał, aby ta bliska Ci osoba mówiła innym, kolejnym pokoleniom o Tobie?

 

ŻYCIE NIE PO TO JEST, ABY PRZEZ NIE „JAKOŚ” PRZEJŚĆ.
ŻYCIE JEST PO TO, ABY POZOSTAWIĆ PO SOBIE COŚ WARTOŚCIOWEGO.

 

Co zrobisz w tym tygodniu, aby Twoje życie nabrało większej wartości?

 

Radek Toporek

 

PS1. Czy wiesz co to jest PRZEPŁYW. Jeżeli nie, a chcesz zrozumieć jak zaznać chwile szczęścia to wejdź TUTAJ.

PS2. Zapisując się na mojego newslettera (klik), nie tylko dostaniesz dostęp do ćwiczeń poprawiających samoocenę, czy tez zmieniających ograniczające Cię przekonania, ale również raz na jakiś czas będziesz otrzymywał dostęp do materiałów, których nie znajdziesz na blogu. Pamiętaj również, aby zostawić komentarz do mojego wpisu. Z góry dziękuję.

 

  • 31 października 2016
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]