Co Cię wkurza?

Wariaci zwykle wierzą w to, co robią. To czyni ich potężnymi.

Brent Weeks

 

 

Richard Branson jest jednym z największych współczesnych wizjonerów. Założył Virgin Group w skład której wchodzą takie spółki jak: Virgin Galactic oferujące w niedalekiej przyszłości loty kosmiczne, czy też Virgin Mobile – pierwszy na świecie operator wirtualny (nie mający własnej sieci telefonii komórkowej). Branson wkurzając się na coś wydawałoby się trywialnego, potrafi z tego zrobić bardzo dochodowy biznes. Będąc niezadowolonym z poziomu obsługi klientów linii lotniczych postanowił otworzyć … własną linię Virgin Atlantic Airways1.

Na świecie jest wielu wkurzonych ludzi. Część z nich akceptuje ten nie do końca komfortowy stan umysłu, po prostu kompletnie nic z tym nie robiąc. Cześć jednak jest na tyle wkurzona, że przechodzi do działania. Tak sobie myślę,  że Ci najbardziej uparci (czytaj również: wybitni) tacy jak Richard Branson  i… wkurzeni, zmienili naszą rzeczywistość, zmienili świat w którym żyjemy. Thomas Alva Edisonowi przeszkadzała lampa naftowa, więc wymyślił żarówkę. Henry Ford, któremu nie pasowała mało efektywna ręczna produkcja aut, wynalazł jako pierwszy  ruchomą taśmę produkcyjną rewolucjonizując tym samym nie tylko przemysł motoryzacyjny. Steve Jobs, będąc „wkurzonym”, że musi używać wiele urządzeń w codziennych czynnościach,  wymyślił iPhona bez którego mało kto może teraz żyć.

Zapewne bez wkurzenia do tej pory siedzielibyśmy w jaskiniach jedząc surowe mięso. Dlatego dobrze, że się wkurzamy bo to nas mobilizuje, zachęca do zmiany.

Mnie wiele rzeczy wkurza (czytaj również: przeszkadza). Poniżej podaję moją, subiektywną listę tych  najbardziej interesujących pozycji.

  1. Wkurza mnie jak widzę osoby, które mają niesamowity potencjał, możliwości i nic z tym nie robią.
  2. Wkurza mnie narzekanie ludzi na świat, który ich otacza, mimo że nie jest on wcale taki zły i okropny, a myślę nawet że może być piękny:-).
  3. Wkurza mnie jak widzę osoby, które staczają się na dno tylko dlatego, że nie potrafią sobie poradzić ze swoimi nawykami.
  4. Wkurza mnie to jak wiele osób mówi o tym co chce zrobić, ale tylko nieliczni faktycznie coś robią.

Zastanawiając się nad tym co mogę zrobić z moim wkurzeniem, zacząłem pisać bloga. Ma to być odpowiedź na cztery w/w punkty. Zacząłem się również kształcić i rozwijać w takim kierunku, aby pomagać tym którzy chcą takiego wsparcia.

Pozwolę sobie napisać jeszcze kilka pozycji, które mnie kiedyś wkurzały, a dotyczyły mojej osoby. Na tyle mi to przeszkadzało, że postanowiłem to zmienić. Może których z tych punktów również Ciebie zainspiruje?

  1. Wykurzało mnie, że nie potrafię przebiec porządnie jednego kilometra. Kiedyś już po 500 metrach miałem dość. Zacząłem regularnie trenować i daję radę przebiec trochę więcej 😉
  2. Wkurzało mnie, że miałem problemy w komunikacji z obcokrajowcami wiec nauczyłem się języka angielskiego.
  3. Wkurzało mnie, że czuję się mało komfortowo nie mając żadnych oszczędności. Efekt – od kilku lat buduję swoją „poduszkę finansową” i nie muszę się już stresować, że nie mam pieniędzy na czarną godzinę.
  4. Wkurzało mnie, że moje kompetencje są za niskie, dlatego uczę się przez cały czas poznając wiele nowych i ciekawych rzeczy.

A co Ciebie tak naprawdę wkurza? Gdybyś tak miał stworzył swoją własną listę takich rzeczy, co by się na niej znalazło. Co o tym myślisz, abyś napisał kilka najważniejszych dla Ciebie punktów, które naprawdę Ci przeszkadzają? Jeżeli jesteś na TAK to do dzieła. Nie czekaj!!!  Pisz wszystko to co dla Ciebie jest ważne i naprawdę Cię wkurza. Jeżeli nie chce Ci się pisać to ostatecznie pomyśl o tym przez chwilę.

Jeżeli już masz tą listę, to co chcesz teraz z nią zrobić? …To jest prosty wybór. Możesz odłożyć ją na półkę lub inne ciekawe miejsce do którego zwykle nie zaglądasz :-), a jeżeli listę masz w głowie to po prostu o niej szybko zapomnieć lub… podjąć określone kroki, aby wykreślać punkt po punkcie to co na niej się znajduje. Co zrobisz, aby wyeliminować swoje wkurzenie? To jest tylko i wyłącznie Twój wybór.

PS. Zachęcam Cię, abyś czytając tego bloga zaczął od początku. Naprawdę warto. Kliknij na pierwszy mój wpis TUTAJ.

1Tom Peters „Małe wielkie sprawy 163 sposoby osiągani doskonałości w biznesie

  • 15 maja 2016
  • 0 komentarzy

Zapisz się do newslettera.

To miejsce jest szczególne, ponieważ obok informacji o kolejnych wpisach, zapisując się na newslettera otrzymywasz ode mnie dodatkowe, wyjątkowe materiały kierowne tylko do Ciebie. Już teraz dostaniesz całkowicie za darmo opis ćwiczeń zwiększających pewność siebie, czy też zmieniających przekonania, które teraz Cię ograniczają. Raz na jakiś czas wysyłam tylko dla czytelników mojego newslettera wartościowe publikacje innych autorów oraz dodatkowe wskazówki, niedostępne na stronie głównej bloga, które mogą Ciebie inspirować do działania. Nie czekaj i zapisz się już teraz!!!
* = required field

Zobacz pozostałe posty

Kiedy myślisz, że jesteś przeciętny…

  Czasami warto się zatrzymać i poszukać w swoim otoczeniu, w sobie samym wartości dzięki, [...]

Miej wizję siebie. Decyduj o swojej przyszłości!!!

  „Cierpliwie i konsekwentnie twórz wizję siebie w przyszłości, realizując po drodze małe [...]